Alkohol mi pomáhá necvičit

Dobrý den,
od mládí každý den pravidelně cvičím a hlídám příjem kalorií. Je mi už 43 a jsem z toho po tolika letech unavená, chtěla bych žít normální život. Bojím se ale, že přiberu, nedokážu si představit, jak se na mě bude rodina, ale také přátelé dívat. U nás se vždy sportovalo. Dříve jsem ze cvičení měla radost, teď mě to již otravuje. Vím, že to není dobře, ale ráda si večer otevřu láhev vína. To mi pak pomáhá jeden den necvičit. Jinak to nejde. Na koho se mám prosím obrátit, sama to myslím nezvládnu.
S pozdravem
Dana K.

Dobrý den, paní Dano,
děkuji za důvěru, s jakou se na mě obracíte.

Pokud je pro Vás důležité, jak Vás vnímá rodina a přátelé, je pro Vás nadměrná snaha o udržení ideální váhy a zaměření na vzhled důležitým tématem. Po tak dlouhé době není jednoduché změnit všechny zaběhlé stereotypy najednou. Fajn, že zvažujete hledat řešení s odbornou pomocí. S takovou podporou se Vám bude lépe dařit zvládat krok za krokem měnící se situaci. Zvláště pokud zmiňujete alkohol, který Vám doposud pomáhal uniknout od nepříjemných pocitů.

Pokud jste z Prahy a blízkého okolí, můžeme se domluvit na osobním setkání a hledat vhodnou formu léčby. V opačném případě Vám ráda zašlu kontakty na kolegy v jiných městech.
Přeji Vám hodně síly, ať ten boj vyhrajete😊

Zdraví
Majka Zlesáková

Psychoterapie - Mgr. Marie Zlesáková

► Více