Nespavost, vyčerpání a bolesti hlavy

Dobrý den,
zajímalo by mě, kde je hranice, nebo jak poznám, že bych měla vyhledat nějakou odbornou pomoc? Mám nemocné rodiče, o které se přes rok starám, pracuji a nezbývá mi moc času pro sebe. Chodím alespoň běhat do přírody, ale poslední dobou mám pocit, že je toho na mě již moc. Manžel mi moc nepomůže, navíc občas prohodí, že pokud to půjde takhle dále, požádá o rozvod. Budím se v noci, špatně spím, jediné, kdy si opravdu odpočinu je, až když mě skolí nějaká nemoc. Vždycky jsem trpěla na bolesti hlavy, ale poslední týdny jsou migrény nesnesitelné. Nemám nikoho v rodině, kdo by mi s rodiči pomohl.

Děkuji za Váš názor.

Lucie K.

Dobrý den, paní Lucie,
procházíte opravdu náročným životním obdobím. Dlouhodobá péče o nemocné rodiče bez podpory rodinných příslušníků je vysilující. Fajn, že si najdete alespoň chvíli pro sebe a trávíte čas v přírodě.

Poruchy spánku a psychosomatické obtíže se často objevují při nadměrné psychické nebo fyzické zátěži, mohou tedy souviset se situací, kterou popisujete. Jinými příznaky, kdy je vhodné vyhledat odbornou pomoc jsou změny nálad, nechutenství nebo naopak přejídání, somatizační potíže jako migrény, bolesti zad, nebo břicha.

Ráda bych Vás podpořila v odhodlání najít pro sebe odbornou pomoc, ať už sociálního charakteru, kde by Vám s péčí o rodiče mohli částečně ulevit, nebo podpůrnou ve zvládání náročné situace a řešení partnerských obtíží. Napište mi, kde žijete, pokusím se Vás vhodně nasměrovat.

S přáním pevného zdraví a hodně sil

Majka Zlesáková

Psychoterapie - Mgr. Marie Zlesáková

► Více