Psychosomatické obtíže

Dobrý den, paní Zlesáková,
mám léta bolesti hlavy a gynekologické potíže. Prošla jsem všechna možná lékařská vyšetření, bohužel bez výsledku. Doporučili mi psychoterapii, kam jsem docházela několik let, než se paní psycholožka odstěhovala. Potíže jsou někdy stále nesnesitelné. Zlepšily se nálady, a to asi od té doby, co beru antidepresiva. Jsem dost bezradná, lékaře už měnit nechci, možná snad psychoterapie by mi pomohla? Berete prosím nové pacienty? Bydlím blízko Prahy, mohu do města dojíždět.
Těším se na Vaši odpověď.
Naďa R.

Dobrý den, paní Naďo,
děkuji za důvěru s jakou se na mně obracíte.

Popisujete obtíže, u kterých vyšetření nepotvrdila, že by byl problém na fyzické úrovni. Zmiňujete také psychické obtíže, které se daří díky medikaci a pravděpodobně také dlouhodobé psychoterapii zlepšit. Nevzdáváte to a hledáte další cesty, jak symptomům porozumět. Naše tělo i mysl jsou úzce propojeny a vzájemně se ovlivňují. Tělo se snaží někdy chránit psychiku tím, že na problémy upozorňuje bolestmi nebo fyzickými obtížemi. Za nimi se mohou skrývat důležitá témata, jako například vztahové problémy, chronický stres, nebo tendence se přetěžovat.  Tyto psychosomatické obtíže vznikají jako reakce na to, jak se cítíme a co prožíváme. V terapii můžete těmto varovným signálům a souvislostem lépe porozumět, rozvíjet své vnitřní zdroje k úzdravě.

Léčba psychosomatických obtíží bývá dlouhodobá. Nejlepším způsobem, jak spolupracovat s lékaři na svém uzdravení, je pozorně naslouchat svému tělu i mysli. Pokud byste ráda navázala na psychoterapeutická setkání, můžeme se domluvit na osobním setkání. Případně doporučuji obrátit se na kolegyni paní Lenku Peslovou, která ve své terapeutické práci uplatňuje bioenergetický přístup Kraniosakrální terapie. Více informací naleznete ne webu www.terapie.kraniosakralni.cz.

Přeji Vám hodně trpělivosti, psychické pohody a zdraví
Majka Zlesáková

Psychoterapie - Mgr. Marie Zlesáková

► Více